Jak zařídit koupelnu, abychom při její údržbě trávili co nejméně času

Místnost naší očisty je neustále vystavena páře, vlhkosti, ale také sprejem či vypadlým vlasům. Tady jsou tipy, jak se o ni postarat rychle, snadno as maximálním efektem.

Dobrý základ

Pokud tyto řádky čtete ve fázi plánování koupelny, do pozornosti dáváme samostatně stojící vanu, která není jen stylovou záležitostí, ale pokud si ji prostorově můžete dovolit, tak z hlediska údržby jde o zásah do černého.

Vyhnete se totiž silikonování či lištám kolem vany, kde se později usazuje mastnota a vzniká plíseň. Všimněte si také zrcadla, které visí více než 40 cm nad umyvadlem. Zabráníte tak kapkám od vody či chrastítkům od zubní pasty.


To, co nevidět

Dřevo, přírodní materiály a klidný hřejivý dojem hrají prim v designu koupelen. Dřevěné lamely jsou hitem, ale rozhodně vyžadují častější utírání prachu. Velkoformátový obklad působí v prostoru vizuálně čistým dojmem, jelikož jej neruší výrazné spáry.

Stock photo of black, wooden, bathroom wall mounted cabinet with white, ceramic sink and chrome mixer tap, realistic artificial fake ivy plant in silver pot, with plastic silk variegated leaves and foliage, common English ivy.

S tím jde ruku v ruce i méně náročná údržba. Tam, kde spáry jsou, použijte epoxidovou spárovačku. Má hladký povrch a minimální nasákavost, takže nečistoty se v ní neumí usadit. Pokud bojujete s nevzhlednou spárovačkou, na trhu jsou takzvané bělící fixy.

Spárovací hmota ať je o něco tmavší než samotná dlažba, protože to bude první věc, která čištěním vybledne. Myslete také na to, že toaleta zavěšená na stěně poskytuje možnost její bezproblémové údržby zvenčí.

Odpovědný výběr

Černé kovové detaily i baterie jsou v současnosti velmi žádané. Jednoduše jiné, neokoukané. Navíc design moderní koupelny krásně podtrhnou, takže se ani není čemu divit.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Nejkrásnější trendy na Vánoce 2020: Jaké ozdoby na stromeček a dekorace jsou IN a co je OUT?

Vánoce představují pro mnohé z nás ty nejkrásnější svátky v roce. Tento rok vzhledem k náročnou situaci ve světě ve spojitosti s pandemií ještě...

Chystáte se kupovat pračku? Tyto funkce vám zjednoduší život

Přemýšlíte nad výměnou pračky za nový model? Děláte správně. Starší kousky mají totiž často nepřiměřeně dlouhé cykly, použijí desítky litrů vody navíc a také...

Sestra mi vždy záviděla muže: Až do tohoto momentu, kdy se karta obrátila a já jsem pochopila, jak se cítí

"Kateřina byla moje jediná sestra a že mezi námi byl jen něco přes roční věkový rozdíl, rozuměli jsme si lépe než všichni ostatní sourozenci....

Pokud máme pořádek ve financích, jsme rozvážnější

Jak ovlivňuje naše reakce fakt, že nemáme pořádek ve financích? Vytváří to neklid, nespokojenost a stres, protože nám mozek neustále někde na pozadí vysílá signály,...

Má vaše tělo dostatek vitaminu D? Jeho přítomnost je důležitou ochranou vůči chorobám, včetně korony

Ještě donedávna vitamín D nikdo velmi neřešil. Bral se jako důležitý nanejvýš pro kosti. Dnes se však zjišťuje, že souvisí s řadou nemocí včetně...