Jak zařídit koupelnu, abychom při její údržbě trávili co nejméně času

Místnost naší očisty je neustále vystavena páře, vlhkosti, ale také sprejem či vypadlým vlasům. Tady jsou tipy, jak se o ni postarat rychle, snadno as maximálním efektem.

Dobrý základ

Pokud tyto řádky čtete ve fázi plánování koupelny, do pozornosti dáváme samostatně stojící vanu, která není jen stylovou záležitostí, ale pokud si ji prostorově můžete dovolit, tak z hlediska údržby jde o zásah do černého.

Vyhnete se totiž silikonování či lištám kolem vany, kde se později usazuje mastnota a vzniká plíseň. Všimněte si také zrcadla, které visí více než 40 cm nad umyvadlem. Zabráníte tak kapkám od vody či chrastítkům od zubní pasty.


To, co nevidět

Dřevo, přírodní materiály a klidný hřejivý dojem hrají prim v designu koupelen. Dřevěné lamely jsou hitem, ale rozhodně vyžadují častější utírání prachu. Velkoformátový obklad působí v prostoru vizuálně čistým dojmem, jelikož jej neruší výrazné spáry.

Stock photo of black, wooden, bathroom wall mounted cabinet with white, ceramic sink and chrome mixer tap, realistic artificial fake ivy plant in silver pot, with plastic silk variegated leaves and foliage, common English ivy.

S tím jde ruku v ruce i méně náročná údržba. Tam, kde spáry jsou, použijte epoxidovou spárovačku. Má hladký povrch a minimální nasákavost, takže nečistoty se v ní neumí usadit. Pokud bojujete s nevzhlednou spárovačkou, na trhu jsou takzvané bělící fixy.

Spárovací hmota ať je o něco tmavší než samotná dlažba, protože to bude první věc, která čištěním vybledne. Myslete také na to, že toaleta zavěšená na stěně poskytuje možnost její bezproblémové údržby zvenčí.

Odpovědný výběr

Černé kovové detaily i baterie jsou v současnosti velmi žádané. Jednoduše jiné, neokoukané. Navíc design moderní koupelny krásně podtrhnou, takže se ani není čemu divit.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Sestra mi vždy záviděla muže: Až do tohoto momentu, kdy se karta obrátila a já jsem pochopila, jak se cítí

"Kateřina byla moje jediná sestra a že mezi námi byl jen něco přes roční věkový rozdíl, rozuměli jsme si lépe než všichni ostatní sourozenci....

Otec mi dal do života tuto jednu dobrou radu: Při rozvodu mi pomohla tak, jak by to nedokázalo nic jiného

Klára odjakživa toužila po obrovské rodině. Šťastném manželství bez problémů, dětech, které se na ni budou moci spolehnout a matce a otci, kteří na...

Robotický vysavač dokáže ušetřit spoustu času: Jak vybrat ten správný?

Řešením je robotický vysavač. Toto zařízení je navrženo tak, že za ideálních podmínek udělá všechnu práci za vás. Ušetří vám tak energii i čas,...

Přivabte léto do svého domova!

Barvy a vzory plné života, kterých v tomto období nikdy není dost! Podívejte se, které produkty doporučujeme pro letošní léto. Přestože během letních dnů toužíme...

6 druhů ovoce, které si vypěstujete i v květináči

Bohatá úroda sladkého ovoce nemusí pocházet jen z ovocného sadu či zahrady. Mnohé ovocné druhy si jednoduše vypěstujete i na malé sluneční terase či...